Орбан твърди, че Брюксел (демек, ЕС) и ссср са еднакви.

...
Орбан твърди, че Брюксел (демек, ЕС) и ссср са еднакви.
Коментари Харесай

Ако на Орбан толкова не му харесва в ЕС, е свободен да го напусне. В този съюз никой няма да го държи с танкове, като през 1956 г.

Орбан твърди, че Брюксел (демек, ЕС) и ссср са идентични. Не, Орбан не е вманиачен, просто – като всеки изменник на личния си народ – е податлив да лъже на едро. 

Орбан се пробва да постави личния си народ на съветската каишка, като в подмяна получава власт и пари. А народът? Не го интересува. Унгария към този момент страда от рекордна инфлация, колкото и подправените уеб сайтове на копейките да ви пробутват неистини за това по какъв начин цъфтят и процъфтяват в Орбанленд. 

Орбан е най-обикновен хитрец с фикс идея за великолепие, който знае, че единственият метод да успее в живота е да лъже. Издигнал се задоволително нависоко, към този момент е в позицията да продаде народа си на руснаците. И той го прави. 

„ Трябва ли да отстъпим пред волята на задгранична мощ, този път Брюксел, или би трябвало да ѝ се съпротивляваме? Пред това мъчно решение е изправена в този момент Унгария. Предлагам нашият отговор да е толкоз явен и категоричен, колкото през 1956 година “

Това са думи на. 

Вчера беше годишнина от протеста на унгарците против руския ботуш през 1956 г. 

Дори на тази дата Орбан не се посвени да изрече тази гнусна и нагла, дебела неистина. С което – на процедура – се изплю върху паметта на унгарските герои, починали преди 68 години. 

Знаете, че путин хвали сталин и сталинизма; а и целия диктаторски уред на руския съюз. Опитва се да възобнови култа към личността на сталин, култа към кгб и така нататък

Фактът, че го прави ведно с опит да въвлече и религията в това, както и царския интервал, приказва доста неприятно за когнитивните му качества и тези на целия съветски народ, който му се връзва. Но това е друга тематика. 

Знаете, че Орбан е про-путински. Да кажеш, че Брюксел е като ссср, до момента в който хвалиш и заставаш зад сталиниста путин, е най-обикновен опит с вербално изложение на мозъчната си повръщня да водиш наивни простаци за носа. 

Всичко ТОВА, несъмнено, се случва до момента в който Орбан не стопира да прибира европейски средства. За които счита, че му се поставят по право, до момента в който той се пробва да разрушава Европейски Съюз от вътрешната страна. 

Орбан сподели неотдавна, че ще отвори шампанското, в случай че другият домакински любим на путин – Тръмп – завоюва изборите в Съединени американски щати. Няма сюрпризирани и тук. 

Орбан приказва по сюжет, писан в някое кагебейско мазе, повтаряйки, че Брюксел желае да втълпи на унгарските деца „ джендър идеологии “. Знаем кои пластове преповтарят тази неистина. Знаем и за кои пластове е планувана. 

Орбан обаче се прави на заплеснат и ЗАБРАВЯ едно доста значително НЕЩО – че никой не го кара принудително да стои в ЕС; нито него, нито страната му. Британия даде образец, Brexit се случи, в случай че толкоз доста не му харесва на Орбан, образецът е даден, има и модел: референдум, излизане от Европейски Съюз, сбогом. 

Той обаче не го прави. 

Когато унгарците се пробваха да изоставен оня – другият – „ съюз “ преди 68 години, им пратиха танкове и избиха значително от тях. Сега няма да има танкове, никой нищо няма да им прави. Но те не напущат. 

Изглежда има разлика и наподобява даже дебелата глава на Орбан я проумява. 

Приказките му очевидно са си елементарна идеологическа слуз за наивници и страхливци, които просто обичат да ненавиждат и постоянно имат потребност от това някой различен да им е отговорен. Такива ги има на всички места, само че са изключително разпространяване в някогашните руски спътници, тъй като първото нещо, което кремъл прави, е да избие мислещия хайлайф и да насади боязън от независимо мислене у оживелите. После това се предава на поколенията. Знаете, че и в Източна Германия се надига към този момент соц-носталгията тук и там. 

Ще се самоцитирам отпреди две години: „ Докато те насилват да казваш, че руснаците са положителни, че са „ освободители “, че са „ братя “, че са най-напреднали, най-умни, най-можещи, ти вътрешно се бориш с това принуждение над здравия разсъдък.

Когато обаче си мислиш, че си свободен, а скрито ти пробутват пропагандата, ти я попиваш и решаваш, че самичък си стигнал до това умозаключение. Много по-силно е от това да те насилват да го вярваш. 

В отчет на американското разузнаване се споделя, че руснаците са похарчили $300 млн. в 24 страни (от 2014 година насам), с които са купували политици, партии, публицисти, хора, които образуват публично мнение, известни персони и така нататък “.

„ Те предадоха властта на един елементарен лъжец, който открадна свободата на пресата, наложи им едновремешния подправен национализъм, сделан по СССР-ски пример, сиреч: малко селско-народняшко-фолклорно декориран блян към „ положителното остаряло време “, малко префърцунени измислици за великолепие, малко всяване на боязън от огромния неприятен Запад, който желае да им изтрие „ унгарското “ и „ националното “ (да им открадне гулаша, един вид), пропука доверието им в демокрацията и им я открадна, тъкмо както им открадна и свободата на пресата и желанието за изложение на свободно мнение, друго от „ формалното “ “. 

__________________

Този коментар показва персоналното мнение на създателя
и може да не съответствува с позициите на редакцията на Novini.bg.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР