Определете цена за децата си. Това е заявил премиерът на

...
Определете цена за децата си. Това е заявил премиерът на
Коментари Харесай

Определете цена за децата си: Гняв в РСМ заради думи на Мицкоски за жертвите в Кочани

" Определете цена за децата си ". Това е декларирал министър председателят на Северна Македония Християн Мицкоски пред родителите на 62-мата младежи, починали при пожара в нощния клуб " Пулс " в Кочани на 16 март, оповестява БГНЕС.

Родителите, които към момента скърбят за децата си, дефинираха срещата като " потъпкване на спомените, болката и човешкото достолепие " на техните близки.

Срещата се е състояла на 7 юли в залата на държавното управление в Скопие. Родителите настояват, че първичното им искане, изпратено по пощата на 1 юли до премиера Мицкоски, президента Гордана Силяновска-Давкова и ръководителя на Народното събрание Африм Гаши, е останало без отговор в продължение на дни.

Отговорил е само кабинетът на премиера, насрочвайки срещата в столицата, а не в Кочани, където се случи нещастието и където са заровени жертвите. Длъжностните лица показаха като причина съображения за сигурност.

На срещата са участвали към 60 родители и членове на фамилиите. Те показват, че са били посрещнати с равнодушие. Мицкоски почнал с повърхностно " Здравейте, по какъв начин сте? " - привет, който родителите описаха като мъчително неподходящ на тежестта на загубата им.
 Македонската прокуратура завърши следствието на пожара в Кочани
Македонската прокуратура завърши следствието на пожара в Кочани

В идващите 15 дни отбраната ще може даде своите доказателства

Най-тревожният миг настъпил, когато тематиката минала към настояването на фамилиите за еднократна финансова помощ от държавния фонд за незабавна помощ. Според родителите Мицкоски сравнил предлагането им с това на опозиционната партия СДСМ и отбелязал: " Единствената разлика е, че вие не сте определили цена. Определете цена за децата си " .

" Тези думи ще отекват вечно в сърцата ни - като още една гибел, гибелта на достолепието ни ", написаха родителите във Facebook.

Те бяха безапелационни, че настояванията им не са политически , а се основават на човешко достолепие и блян към правдивост. Родителите разкритикуваха " продължаващата операция и равнодушие " от страна на държавното управление.

Припомняме, на 15 против 16 март в препълнена дискотека. 62 младежи починаха, а над200 бяха ранени. Семействата провеждат всяка седмица безмълвни демонстрации, известни като " Марш на ангелите ".

Всяка събота хиляди жители на Кочани се обличат в черно и безмълвно минават през града, около градския парк, кметството, полицейското ръководство, съда и прокуратурата.
 Съдят 3 юридически и 34 физически лица поради пожара в дискотеката в Кочани
Съдят 3 юридически и 34 физически лица поради пожара в дискотеката в Кочани

При случая починаха 62 души, а повече от 200 пострадаха
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР