Опълчението на „Ботев“/Враца/ успя да удържи 0:0 с гостите от

...

Опълчението на Ботев/Враца/ удържа 0:0 с гостите от Локомотив/Пловдив/

Опълчението на „ Ботев “/Враца/ съумя да удържи 0:0 с гостите от „ Локомотив “ /Пловдив/ в следващ мач от efbet Лига.
Гостите са на 13-а позиция в класирането с актив от едвам 2 точки, само че и мач по-малко.
От друга страна „ Ботев “ (Враца) продължава да затвърждава положителното си показване от началото на акцията и за следващ път сподели израстване под управлението на наставника Даниел Моралес.
През първите 10 минути на срещата голови положения пред двете порти липсваха, а футболистите на домакините и тези на „ Локомотив “ залагаха най-вече на центрирания по фланговете.
В 22-ата минута пристигна и първата по-добра опция за гол, като тя бе на сметката на "смърфовете ". Димитър Илиев смъкна топката към Марсел, който стреля от придвижване, а ударът му беше блокиран от Ничев. Топката още веднъж попадна в Марсел, който нанесе нов шут. Този път стражът Красимир Костов се намеси, а по-късно и отрази шут на Шакил Сно.
Постепенно „ Локомотив “ натисна своя противник в половината му. Това разреши на домакините да провеждат добра контраофанзива в 37-ата минута. Топката стигна до Василев на левия фланг, който реши да стреля от далечна отдалеченост, вместо да подаде на собствен съотборник. Ударът по земя беше слаб и попадна право в Илко Пиргов.
В 42-ата минута Красимир Костов отрази шут на Димитър Илиев. Преди края на първото полувреме Лукас Салинас и Димитър Илиев направиха положително двойно подаване, което разреши на бразилеца да нанесе удар по посока на вратата. Шутът му обаче излезе в навън.
Второто полувреме стартира по този начин, както и първото - без голови положения пред двете порти. В 68-ата минута топката стигна с доза шанс до Димитър Илиев в наказателното поле на врачани. Капитанът на „ Локомотив “ игра технично, само че Красимир Костов излезе напред и се хвърли пред топката, след което улови. Две минути по-късно Карагарен стреля настрана от вратата.
В 77-ата минута Умарбаев подаде към Георги Минчев. Нападателят излезе очи в очи с Костов, само че стражът резервира хладнокръвие и парира шута на нападателя. Впоследствие се оказа, че Умарбаев е бил в състояние на засада. В ответната офанзива Дориан Бабунски стреля доста рисково, само че за шанс на Пиргов ударът беше ориентиран право в него. Мачът се отвори съществено в последните минути на срещата и заваляха офанзиви към двете порти.
Първо Умарбаев стреля отвън наказателното поле, само че Костов улови. Веднага по-късно Юлиян Ненов опита да изненада Пиргов. Опитният пазач обаче внимаваше. В 83-ата минута Бирсент Карагарен опита красива задна ножица и не беше по никакъв начин надалеч от това да означи.

„ Ботев “ – „ Локомотив “ 0:0

Стартови сформира:
„ Ботев “: Красимир Костов, Дориан Бабунски, Илия Миланов, Костадин Ничев, Мартин Костадинов, Мартин Николов, Матеус Касини, Сержио Филипе, Стефан Гаврилов, Мирослав Маринов, Виктор Василев;
„ Локомотив “: Илко Пиргов, Милош Петрович, Артур Крачун, Олексий Биков, Петър Витанов, Лукас Салинас, Венсан Марсел, Шакил Сно, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Георги Минчев;
Източник: bulnews.bg