ООН се обяви категорично против разширяването на израелската военна офанзива

...
ООН се обяви категорично против разширяването на израелската военна офанзива
Коментари Харесай

ООН осъжда разширяването на израелската офанзива в Газа


Организация на обединените нации се разгласи изрично срещу разширението на израелската военна атака в линията Газа , заяви Българска телеграфна агенция, базирайки се на изказване на заместник-говорителя на организацията Фархан Хак, направено в Ню Йорк.

" Ние сме изрично срещу всякакво ескалиране на спора ", съобщи Хак. " Той към този момент е извънредно унищожителен ".

По данни на заместник-говорителя, борбите, продължаващи близо две години, са предизвикали над 60 000 жертви.
 Служители на Организация на обединените нации и лекари припадат от апетит в Газа
Служители на Организация на обединените нации и лекари припадат от апетит в Газа

Това съобщи заяви генералният комисар на UNRWA Филип Лазарини

" Съществува сериозна заплаха от големи човешки премеждия, в това число евентуален апетит, който може да се задълбочи при по-нататъшна ескалация на спора ", предизвести представителят на Организация на обединените нации.

Изказването му бе направено в миг, когато израелският кабинет за сигурност разисква идващите ходове в границите на войната в линията Газа.

Израелският министър председател Бенямин Нетаняху удостовери поддръжката си за цялостното завладяване на линията Газа, макар запасите на военните, които се притесняват, че по-нататъшната ескалация може да заплаши живота на заложниците, държани от палестинската ислямистка формация " Хамас ".
 Нетаняху: Израел има намерение да откри боен надзор над цяла Газа
Нетаняху: Израел има намерение да откри боен надзор над цяла Газа

Израел не желае трайно наличие, само че счита за належащо да откри надзор поради сигурността си

Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР