Ройтерс: ООН обмисля мащабна реформа
Организация на обединените нации обмисля огромна промяна, която ще сплоти съществени отдели и ще пренасочи запаси, съгласно вътрешен документ, направен от висши чиновници, натоварени със задачата да обмислят реформиране на международната организация, съобщи Ройтерс.
Прегледът на високо ниво идва в миг, когато организациите на Организация на обединените нации се пробват да се оправят с последствията от съкращаването на американската задгранична помощ. Документът от шест страници, обозначен като „ строго конфиденциален “ и прегледан от Ройтерс, съдържа лист на оферти за консолидиране на десетки организации на Организация на обединените нации в четири съществени отдела: мир и сигурност, филантропична помощ, стабилно развиване и права на индивида.
При един от разновидностите, да вземем за пример, оперативните аспекти на Световната стратегия по прехраната, организацията на Организация на обединените нации за децата, Световната здравна организация (СЗО) и Агенцията на Организация на обединените нации за бежанците ще бъдат в един филантропичен орган, се споделя в отчета, написа Българска телеграфна агенция.




