Онс Жабюр преодоля затрудненията с дишането, за да стигне до

...

Онс Жабюр преодоля трудно първи кръг на US Open

Онс Жабюр преодоля усложненията с дишането, с цел да стигне до сложна победа със 7:5, 7:6(4) над колумбийката Камила Осорио в първия кръг на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис.

Петата в схемата тунизийката сподели темперамент в двучасова борба на корт " Луис Армстронг ".

" Труден мач, тя играе необикновено, а аз не се усещам доста добре през днешния ден ", сподели Жабюр в изявлението си на корта, преди публиката да й изпее " Честит рожден ден " във връзка 29-ата й годишнина.
 Медведев потегли мощно на US Open

Руснакът съкруши маджарин за 77 минути

Тунизийката, която загуби последните два финала на " Уимбълдън " и претърпя същата орис на Откритото състезание на Съединени американски щати през 2022 година, имаше цялостен надзор първоначално, когато направи два пробива и поведе с 4:1.

Постепенно Жабюр отпадна физически, а при 4:3 сподели на съдията на стола, че има проблеми с дишането и откакто загуби четвърти следващ гейм изиска здравна помощ и прекара няколко минути на стола си, до момента в който доктор мери кръвното й налягане. Тунизийката въпреки всичко откри сили, завоюва идващите три гейма и взе първия сет със 7:5 след близо час игра.

Във втория Жабюр проби за 4:3 и затвърди пробива, след което сервираше за продобиване на мача, само че колумбийката отхвърли да се съобщи, избави два мачбола и докара сета до тайбрек, в който обаче по-голямата класа на тунизийката даде резултат и тя завоюва със 7:4.

14-ата в схемата рускиня Людмила Самсонова продължава напред след победа над американката Клеър Лу със 7:6(3), 6:3. Това е второ разочароващо проваляне за американката в границите на два дни, откакто в неделя загуби финала на шампионата в Чикаго от първата ракета на България Виктория Томова.