Онс Жабюр и Маркета Вондрушова ще играят на финала на

...

Жабюр срещу Вондрушова на финала на Уимбълдън

Онс Жабюр и Маркета Вондрушова ще играят на финала на Уимбълдън. Жабюр победи Арина Сабаленка и за втора поредна година ще спори за трофея. Вондрушова се оправи с.

Тунизийката, шеста в схемата, надигра Сабаленка след 6-7(5), 6-4, 6-3 за 2:22 часа игра. Поражението лиши Сабаленка от шанса да оглави международната класация.

Жабюр показва темперамент и съумя да обърне мача и сложна позиция. Тунизийката загуби първата част след тайбрек, а във втория губеше с 2-4, само че по-късно завоюва 10 от оставащите 13 гейма и победи. „ Старата аз щеше да загуби този мач. Но в този момент играя с друга настройка “, разяснява победителката.

Вондрушова стигна финала в Лондон за първи път в кариерата си. Тя се оправи с Елина Свитолина след 6-3, 6-3 за 76 минути. Чехкинята е първата непоставена в главната скица, която доближава до мача за купата на Уимбълдън в оупън ерата.

Чехкинята направи четири аса и шест двойни неточности. Тя имаше и доста предимство при печелившите удари с 22 против 9 за съперничката.
Източник: flashnews.bg