Оман заяви, че в бъдещите споразумения за Ормузкия проток не се предвижда никаква такса за преминаване
Оман съобщи, че в Ормузкия пролив няма да се събират " такси за прекосяване ", откакто по-рано заяви, че дружно с Иран изследва " удръжките ", които биха могли да бъдат начислени за услуги, свързани с ръководството на този стратегически пролив, съобщи Франс прес.
Министърът на външните работи на Оман Бадр Албусайди уточни, че " бъдещите съглашения по отношение на протока не включват събирането на такси за прекосяване ".
Тези изказвания бяха направени по време на среща в Манама сред външните министри от страните от Персийския залив и американския държавен секретар Марко Рубио, който повтори безапелационната позиция на Вашингтон срещу въвеждането на такси за прекосяване, изразявайки опасения от " цялостен безпорядък ".
Министърът на външните работи на Оман Бадр Албусайди уточни, че " бъдещите съглашения по отношение на протока не включват събирането на такси за прекосяване ".
Тези изказвания бяха направени по време на среща в Манама сред външните министри от страните от Персийския залив и американския държавен секретар Марко Рубио, който повтори безапелационната позиция на Вашингтон срещу въвеждането на такси за прекосяване, изразявайки опасения от " цялостен безпорядък ".
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




