ОМАХА, Небраска (AP) — Маркъс Домаск записа първия трипъл-дабъл на

...

Домаск постигна трипъл-дабъл, тъй като поставеният под номер 3 Илинойс победи Морхед Стейт в турнира на NCAA

ОМАХА, Небраска (AP) — Маркъс Домаск записа първия трипъл-дабъл на NCAA шампионата от 2019 година насам, а Терънс Шанън означи 26 точки, помагайки на поставения под номер 3 Илинойс да се отдръпне от номер 14 Морхед Стейт за победа с 85-69 в първия кръг в четвъртък.

Домаск имаше 12 точки, 11 битки и 10 асистенции в първия си трипъл-дабъл в кариерата. Това беше първият трипъл-дабъл в шампионата на NCAA, откогато Ja Morant реализира това достижение.

Dain Dainja означи 17 от своите 21 точки през второто полувреме, когато Илини се отърсиха от досадните Eagles. Dainja означи 9 за 9 от полето и изравни върха си в кариерата с осем битки.

Следващият за Илинойс (27-8) е поставеният под номер 11 Duquesne (25-11) в събота. Херцозите напреднаха със 71-67 победа над BYU. Илини се пробват да преминат през първия уикенд на шампионата за първи път от девет участия.

Райли Миникс поведе Ийгълс с 27 точки, давайки му най-малко 20 в 13 от последните му 14 мача. Джордан Латън добави 23 точки...