Олимпийските шампиони от Рио 2016 от Бразилия излъгаха лидерите от

...

Бразилия излъга САЩ с 3:2 на Grand Champions Cup

Олимпийските първенци от Рио 2016 от Бразилия излъгаха водачите от Съединени американски щати с 3:2 (28:26, 15:25, 25:20, 22:25, 16:13) в мач от 4-ия кръг на шампионата Grand Champions Cup 2017, който се игра в зала “Мунисипал Сентрал Джимнезиъм” в Осака (Япония) пред 2400 фенове.

“Селесао” на два пъти повеждаше в резултата с по 1:0 и 2:1 гейма, само че американците съумяха да изравнят до 2:2 гейма. В тайбрека възпитаниците на Ренан Дел Зото измъкнаха триумфа с 15:13.

Уолъс Де Соуза заби 22 точки (3 блока, 48% успеваемост в атака) за триумфа на “Селесао”, а Рикардо Лукарели добави още 16 точки.

За Съединени американски щати се развихри Матю Андерсън с 27 точки (52% успеваемост в атака), а Аарън Ръсел (2 блока) и Дейвид Смит (3 блока) прибавиха по 13 точки.

Така Бразилия записа 3-а победа на шампионата и поведе в класирането с актив от 9 точки. Съединени американски щати позволи втора загуба с 2:3 и с актив от 8 точки е на 3-о място във краткотрайното класиране.

Съединени американски щати - БРАЗИЛИЯ 2:3 (26:28, 25:15, 20:25, 25:22, 13:15)
Съединени американски щати: Мика Кристенсън 9, Матю Андерсън 27, Аарън Ръсел 13, Тейлър Сандър 11, Максуел Холт 8, Дейвид Смит 13 - Ерик Шоджи-либеро (Тейлър Ейвърил)
Старши треньор: ДЖОН СПЕРОУ
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 3, Уолъс Де Соуза 22, Рикардо Лукарели 16, Маурисио Боржеш 18, Лукас Сааткамп 12, Маурисио Соуза 6 - Тиаго Брендъл-либеро (Исак Сантос, Рафаел Де Оливейра, Рена Буяти 2)
Старши треньор: РЕНАН ДЕЛ ЗОТО.