Олимпийските шампиони Альона Савченко и Бруно Масо (Германия) спечелиха кратката

...

Олимпийските шампиони Савченко и Масо спечелиха кратката програма при спортните двойки

Олимпийските първенци Альона Савченко и Бруно Масо (Германия) завоюваха късата стратегия при спортните двойки на международното състезание по фигурно пързаляне в италианския град Милано.

Германският дует получи за осъществяването си оценка от 82.92 точки, която е персонален връх за сезона и най-хубаво достижение в кариерата им за къса стратегия.

34-годишната Савченко позволи леки грешки при два от скоковете, само че двамата извършиха троен туист четвърто равнище, успореден троен салхов, троен флип от изхвърляне. Поддържките, стъпките, пируетите и спиралата съдиите оцениха с четвърто равнище.

Савченко и Масо имат сребърен и бронзов орден от международно състезание, само че досега не са печелили международна купа като двойка от края на 2014 година.

Двукратните европейски първенци и бронзови медалисти от шампионата на планетата за 2017 година Евгения Тарасова и Владимир Морозов (Русия) заеха второто място с 81.29 точки, откакто също извършиха доста мощна къса стратегия.

Трети са Ванеса Джеймс и Морган Сипре (Франция) със 75.32 точки. Джеймс направи две неточности при скоковете.

В класирането следват Наталия Забиако и Александър Енберт (Русия) със 74.38 точки, Никол Дела Моника и Матео Гуаризе (Италия) със 72.53 точки и Пън Чън и Цзин Ян (Китай) със 71.98 точки,
Световното състезание в Милано продължава през днешния ден с късата стратегия при мъжете и с волната стратегия при спортните двойки.