Олимпик продължава с отличното си представяне в Лига 1 напоследък.

...

Марсилия диша във врата на ПСЖ с пета поредна победа

Олимпик продължава с отличното си показване в Лига 1 в последно време. Възпитаниците на записаха пета поредна победа, откакто се постановиха с 2:0 като посетител на. този метод те към този момент дишат във врата на водача, като са единствено на точка зад него. Точни за триумфа на гостите бяха в 57-ата и в 84-ата минута.

Първото полувреме бе много равностойно. В 13-ата минута насочи прекрасен удар, който бе избавен от вратаря. В 17-ата минута пък домакините бяха покрай гола, когато изстрел от фаул на Никлас Елиасон, който се отби от напречната греда.

В 41-ата минута треньорът на гостите Вилаш-Боаш бе изпъден поради невъздържана реакция.

През второто полувреме Марсилия натисна и взе своето. Първо в 49-ата минута изстрел с глава на Дарио Бенедето бе избавен ослепително от вратаря. В 57-ата минута аржентинецът обаче не сгреши. Той получи дълъг пас зад отбраната, измъкна се и означи за 0:1.

В 84-ата минута с превъзходен пас откри Валер Жермен непокрит на метри от вратата и той нямаше по какъв начин да пропусне за 0:2.

Домакините останаха в понижен състав в 77-ата минута, когато извъши фаул в тил и получи втори жълт и червен картон.

В края на мача гостите можеха да създадат триумфа си типичен, само че техен гол бе анулиран поради засада.

Все отново Марсилия реализира това, което искаше и към този момент има 24 точки, като се изкачи до 2-ата позиция във краткотрайното класиране, като е и с мач по-малко от водача ПСЖ. Ним остава на 16-ата позиция с 11 точки в актива си.

Лига 1 13 кръг, петък 4 декември  Ним 0:2краен резулат  Марсилия