Олимпик Марсилия спечели срещу Брест с 2:0 в мач от

...

Олимпик Марсилия постигна комфортна победа над Брест

Олимпик Марсилия завоюва против Брест с 2:0 в мач от третия кръг на френската Лига 1.

Домакините откриха резултата още в четвъртата минута. Тогава Шансел Мбемба се пребори в наказателното поле след осъществяване на директен свободен удар и с глава насочи топката тъкмо до десния дирек.
През първата част Стив Муни, Махди Камара и Жереми Льо Дуарон направиха пропуски за Брест.

В 53-ата минута удар на Пиер-Емерик Обамеянг мина доста покрай десния дирек на вратата на гостите. В 65-ата минута Исмаила Сар направи резултата 2:0 след благополучен рикошет, като топката попадна на крайници му и той означи от близко.

Олимпик Марсилия можеше да вкара и трети гол до края на мача, като пропуски направиха Обамеянг и Жордан Верету. Тимът от Марсилия има 7 точки от три мача и се изкачи на второ място в класирането с по-лоша голова разлика от водача Монако. За отбора на Брест това пък бе първо проваляне след две победи на старта.