Олимпик Марсилия постигна страхотна победа с 4:3 в домакинството си

...

Седемголов трилър в Марсилия

Олимпик Марсилия реализира страхотна победа с 4:3 в семейството си на Аякс от 5-ия кръг в Лига Европа. Двата отбора сътвориха същински трилър на " Велодром ", само че домакините ликуваха в края и по този начин си подсигуряваха място на елиминациите.

Марсилия поведе в резултата от дузпа, осъществена от Пиер-Емерик Обамеянг в 9-ата минута. Тя бе отсъдена за нарушаване против Исмаила Сар.

Секунди по-късно обаче Аякс възвърне равенството. Брайън Броби направи двойно подаване със Стивън Бергюс и от близко вкара за 1:1.

В 26-ата минута домакините още веднъж излязоха напред, като Шансел Мбемба вкара с глава след центриране от корнер.

Нидерландице обаче още веднъж бързо изравниха в 30-ата минута, а още веднъж героят бе Броби, който получи топката към дузпата, обърна се и стреля във вратата за 2:2.

Втората част стартира с ранен и доста хубав гол за французите. Обамеянг прати топката във вратата със ужасно осъществяване със задна ножица.

Положението за гостите стана още по-лошо в 63-тата минута, когато Бергюс получи червен картон за рисково нарушаване след намесата на ВАР. Въпреки това Аякс съумя още веднъж да изравни в 79-ата минута посредством Чуба Акпом, който вкара с глава от близко.

Драмата настъпи в добавеното време, когато вратарят на гостите Диант Рамай направи голяма неточност, като първо изпусна топката, а по-късно извърши нарушаване против Сар, като Марсилия получи втора дузпа, а Обамеянг още веднъж бе прецизен от бялата точка за 4:3, оформайки своя хеттрик.
Източник: lupa.bg