Олимпик Марсилия победи Шахтьор Донецк с 3:1 в реванш от

...

Олимпик Марсилия спечели домакинството си на Шахтьор Донецк и продължи напред в Лига Европа

Олимпик Марсилия победи Шахтьор Донецк с 3:1 в реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Първият дуел сред двата отбора приключи при тъждество 2:2 и по този начин френският тим се класира към осминафиналите с общ резултат 5:3.

Гостите получиха дузпа в 11-ата минута на дуела на стадион " Велодром " в Марсилия след нарушаване на Джонатан Клаус. Георгий Судаков откри резултата с тъкмо осъществяване.

Французите изравниха още преди почивката. Пиер-Емерик Обамеянг шутира от придвижване след подаване на Амин Ари в наказателното поле.

В 74-ата минута домакините възобновиха задатъка си. Резервата Исмаила Сар насочи компактен шут от воле за 2:1.

Жофри Кондогбия подпечата триумфа на отбора си с трети гол.