Олимпик Марсилия победи с категоричното 3:0 Олимпик Лион в отложен

...

Олимпик Марсилия победи Олимпик Лион с категоричното 3:0 в отложен мач от френската Лига 1

Олимпик Марсилия победи с безапелационното 3:0 Олимпик Лион в отсрочен дуел от 10-ия кръг на френската Лига 1.

Двубоят на Стад Велодром мина под диктовката на домакините, които можеха да запишат даже по-изразителна победа, само че гол на Витиня бе анулиран поради игра с ръка.

Именно португалецът бе индивидът, който откри резултата в срещата в 21-вата минута след асистенция на Пиер-Емерик Обамеянг.

Обамеянг подаде и за втория гол на домакините, които бяха точни в 25-ата минута посредством Мичаел Мурийо.

Бившият нападател на Арсенал, Барселона и Борусия Дортмунд Обамеянг също получи ред да се разпише в 55-ата минута след подаване на Витиня, а десетина минути по-късно пристигна и анулираното попадение на Витиня.

С успеха Олимпик Марсилия събра 20 точки и след 14 изиграни мача заема осмо място в таблицата, на 13 точки зад водача Пари Сен Жермен.

Олимпик Лион е на последното 18-о място с едвам седем точки и в серия от три поредни провали.