Олимпик (Марсилия) победи с 3:0 у дома Льо Авър в

...

Олимпик се върна на победния път

Олимпик (Марсилия) победи с 3:0 вкъщи Льо Авър в ранния неделен дуел от програмата на осмия кръг в Лига 1. Това беше първи триумф за тима под управлението на новия старши треньор Дженаро Гатузо.

След 18 минути игра Аруна Санганте имаше неприятен шанс и изпрати топката в мрежата на тима си след центриране на Илиман Н`диайе.

Само 180 секунди по-късно Пиер-Емерик Обамеянг също се разписа във вратата на гостите, прехвърляйки вратаря Артур Десмас.

Шест минути преди приключване на постоянното време на срещата Исмайла Сар вкара от близко, с цел да оформи класическия триумф за Олимпик след подаване на Обамеянг.

Така марсилци записаха първи триумф след шест мача без победа във всички шампионати.

Олимпик се намира на шесто място в класирането с 12 точки, до момента в който Льо Авър е с 9 на 12-та позиция в Лига 1.

Олимпик (Марсилия) - Брайтън 2:2 в Лига Европа
Брайтън се докопа до първа точка в Лига Европа след късна драма против Олимпик (Марсилия)

Французите водеха с 2:0