Олимпик Лион загуби с 2:3 от Рен в мач от

...

Рен надви Лион в голово шоу с пет попадения

Олимпик Лион загуби с 2:3 от Рен в мач от 19-ия кръг на френското състезание. Домакините доста бързо позволиха пасив от 0:3, след което се пробваха да сътворят същинско знамение, само че силите им не стигнаха за нищо повече от това да изгубят по-минимално.

Мартен Тери изведе Рен напред в резултата с гол в 22-ата минута. Дезире Дуе удвои преднината на гостите в 36-ата минута. Терие вкара своя втори гол в дуела в 41-ата минута, а Рен поведе с 3:0.

Лион понижи своя пасив в 57-ата минута, когато се разписа Енрике. Александър Лаказет вкара в 78-ата минута за 2:3, само че до края на срещата Лион не съумя да стигне до изравнителен гол.

Рен е девети с 25 точки, а Лион остава в зоната на изпадащите на шестнадесето място с 16 точки.