Олимпик Лион стигна до труден успех над Монпелие с 3:2

...

Лион се добра до успех над Монпелие

Олимпик Лион стигна до сложен триумф над Монпелие с 3:2 като хазаин в среща от 29-ия кръг на Лига 1. Мартин Терие откри резултата за " хлапетата " още в 12-ата минута. Той насочи удар от придвижване, който бе отразен от вратаря, само че при добавката топката спря в мрежата. Флоран Моле изравни в 36-ата минута с гол от директен свободен удар. В

58-ата минута Муса Дембеле изведе още веднъж Лион напред в резултата, откакто се възползва от отличен пас на Тонги Ндомбеле. В 71-ата минута Набил Фекир пропусна дузпа, само че в 86-ата Хосем Ауар с глава направи резултата 3:1. Монпелие върна едно попадение посредством Сюлейман Камара, само че за повече нямаше време.

В класирането Олимпик Лион остава трети с 53 точки, до момента в който Монпелие е седми с 42 пункта. Лига 1 29 кръг, неделя 17 март  Лион 3:2краен резулат  Монпелие