Олимпик Лион победи с 3:1 като гост аутсайдера Анже в

...

Лион надви Анже в мач с четири попадения

Олимпик Лион победи с 3:1 като посетител новобранеца Анже в среща от 25-ия кръг в шампионата на Франция.  Тиаго Мендеш даде задатък за гостите в 38-ата минута, а Амин Сар осъществя втория гол за спечелилите 10 минути преди края на постоянното време.

Абдала Сима върна един гол в интерес на Анже в 87-ата минута, само че Брадли Баркола фиксира крайното 3:1 в самия завършек на дуела. Домакините нямат нито една победа в Лига 1 след септември 2022 година и остават на 20-та позиция.

Олимпик Лион към този момент има 38 точки на осмо място в подреждането. По-късно довечера Монпелие приема Ланс, а в неделя е дербито сред Олимпик Марсилия и първенеца Пари Сен Жермен. Столичани са отпред в класирането и имат 5 точки задатък пред най-големия си съперник за купата.

Автор: Асен Даскалов/БТА