Олимпик Лион не успя да победи като домакин Монпелие -

...

Лион се издъни срещу Монпелие

Олимпик Лион не съумя да победи като хазаин Монпелие - 0:0 в мач от 13-ия кръг на Лига 1. " Хлапетата " остават на 3-то място с актив от 26 точки, до момента в който техният съперник е 8-ми със 17 пункта. Олимпик Лион бе в серия от четири следващи победи и влезе като любимец в мача.

Домакините тотално надиграха своя проотивник през първото полувреме. Усем Аур в 13-ата минута бе оставен самичък против вратаря, само че стреля в страни. Гнали Корне бе изтърван от отбраната на Монпелие в 33-ата минута, ударът му бе право във вратаря Бенжамен Лекомт. До края на полувремето Менфис Депай също пропиля добра опция. Второто полувреме бе на по постепенно движение, само че Олимпик Лион още веднъж не се възползва от положителни благоприятни условия. Лига 1 13 кръг, неделя 19 ноември  Лион 0:0краен резулат  Монпелие