Олимпиакос загуби от Цървена Звезда със 79:87 в мач от

...

Александър Везенков бе най-резултатен при загуба на Олимпиакос в Белград

Олимпиакос загуби от Цървена Звезда със 79:87 в мач от 33-ия кръг на Евролигата. Българският баскетболен национал Александър Везенков игра чудесно и бе най-резултатен за отбора си с 16 точки и 8 битки и 3 асистенции за 35:14 минути игра.

Гръцкият гранд поведе с 11 точки в хода на първата четвърт при резултат 28:17, само че не съумя да задържи преднината си за дълго. Серия от 8 следващи точки разреши на домакините да поведат в зала " Александър Николич " в Белград.

Макар играчите на Георгиос Барцокас да водеха с 2 точки на полувремето, възпитаниците на Душко Иванович постановиха волята си след почивката и справедливо се поздравиха с триумфа.

Най-резултатен за спечелилите бе Факундо Кампацо с 20 точки.

. gets the W in R33

Highlights...
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague)

Въпреки провалянето Олимпиакос остава на върха в класирането с актив от 23 победи и 10 загуби. Цървена Звезда заема 10-ото място в подреждането с 16 триумфа и 17 провали.

Основният преследвач на Олимпиакос - Реал Мадрид реализира победа над Байерн със 79:67. В другия мач с присъединяване на български национал Лион-Вильорбан отстъпи на Баскония със 100:120. Дий Бост не съумя да помогне на отбора си да избегне проваляне, въпреки да означи 12 пункта.