Олимпиакос ще играе за 19-и път в групите на Шампионската

...

Олимпиакос за втори път би Краснодар

Олимпиакос ще играе за 19-и път в групите на Шампионската лига. Гръцкият гранд нямаше проблеми против Краснодар и в реванша, като се наложи с 2:1. По този метод " червено-белите " отстраниха съветския отбор с общ резултат 6:1.

Разгромният резултат в първия мач беше огромна изненада, макар че до него се стигна в последните минути. В предходния кръг Краснодар отстрани Порто след впечатляваща победа като посетител, само че това 0:4 в Пирея укроти " биковете ".

Стартовый состав «быков» на #КраснодарОлимпиакос

В запасе у «горожан»: Сафонов (В), Кайо, Рамирес, Камболов, Скопинцев, Намли, Игнатьев. #ЛигаЧемпионов #ЛЧ #ВпередБыки pic.twitter.com/GKV9rjJj8S
— FCKrasnodar (@FCKrasnodar) 27 август 2019 година Временният ментор на съветския отбор Сергей Матвеев имаше и съществени кадрови проблеми - поради травми той не можеше да разчита на половината си титуляри, отпред с Ари, Юрий Газинский, Александър Мартинович и Виктор Клаесон. Най-тежкият удар беше контузията на новото попълнение Реми Кабела. Французинът скъса връзки при визитата в Гърция и ще се възвръща към шест месеца.

Матвеев предприе общо пет рокади в състава. Този път под рамката застана Сергей Крицюк, Дмитрий Стоцкий размени Кристиан Рамирес на левия фланг на отбраната, а като дясно крило действаше Магомед-Шапи Сулейманов вместо Юнес Намли. Кристофер Олсон и Даниил Уткин откриха място в халфовата линия на домакините, а нападението се водеше от Маркус Берг.

Η ενδεκδα της ομδας μας για το ματς κντρα στην Κρσνονταρ! / The line-up for today's match against @FCKrasnodar! #Οlympiacos #UCL #KRAOLY #LineUp @ChampionsLeague pic.twitter.com/WznsDcCByg
— Olympiacos FC (@olympiacosfc) 27 август 2019 година Старши треньорът на Олимпиакос Педро Мартинш предизвести, че без значение от солидната преднина, тимът му би трябвало да изиграе реванша с пределна централизация. Той предстоящо не направи нито една смяна в състава спрямо дуела преди седмица и заложи на същите 11, които преди този момент започнаха в мачовете против Виктория (Пилзен) от втория квалификационен кръг и при двете победи над Истанбул Башакшехир в третия.

На вратата беше Жозе Са, Ясин Мериа и Рубен Семедо оформиха централната двойка в отбраната, а на върха на офанзивата стартира Мигел Гереро. Даниел Поденсе, Матийо Валбуена и Йоргос Масурас бяха другите трима офанзивни футболисти на гърците.

Всички билети за дуела бяха разпродадени още преди няколко дни и почитателите на Краснодар се надяваха да станат очевидци на футболно знамение. Вандерсон опита удар отвън наказателното поле още в 1-ата минута, само че Жозе Са внимаваше. Гърците бяха покрай гола след мощен шут на Поденсе под гредата, само че Крицюк мазета.

Краснодар поведе в 10-ата минута с гол на младока Уткин. След пас от левия фланг на Вандерсон топката стигна до халфа на " биковете " и той я прати в мрежата. За домакините като че ли се появи искрица вяра, само че незабавно след осъществяването на центъра Олимпиакос изравни. Точен беше Юсеф Ел Араби. Мароканецът получи доста пространство в наказателното поле и от близко не сбърка.

Футболистите на Краснодар нямаха различен избор, с изключение на да нападат с всички сили. В 15-ата минута след удар на Сулейманов топката профуча на сантиметри от гредата. Гостите бяха предоволни от резултата и доста рядко опитваха слизания към вратата на Крицюк.

Въпреки надмощието си, руснаците не сътвориха доста положения до почивката. Веднъж Берг закъсня и беше изпреварен от вратаря на Олимпиакос, а в 42-ата минута Вандерсон нанесе мощен удар, който обаче излезе в навън.

Олимпиакос вкара втори гол в 48-ата минута, наказвайки неточност в отбраната на Краснодар. Валбуена центрира ниско по тревата, а Ел Араби стигна пръв до топката и още веднъж я прати във вратата на домакините.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА Шампионска Лига final кръг, вторник 27 август  Краснодар 1:2краен резулат  Олимпиакос