Олимпиакос се наложи над Жалгирис с 84:73 в Каунас и

...

Везенков и Олимпиакос са в топ 8 на Евролигата след ключов успех в Литва

Олимпиакос се наложи над Жалгирис с 84:73 в Каунас и на доктрина си обезпечи мястото в Топ 8 на Евролигата, а също така направи значима крачка към домакинско преимущество в плейофите.

Александър Везенков направи ужасно второ полувреме и бе най-хубав в решаващите моменти. Той игра 32 минути за 16 пункта с отлична успеваемост за две точки. Мачът бе от 19-я кръг, отсрочен преди време. Двубоят предложи доста страсти и равностойна игра и се реши едвам в последните минути.

Почивката пристигна при 39:39, а след почивката продължи размяната на кошове. Преди последната част резултатът бе 59:58 и всичко остана за финала. Олимпиакос направи мощна серия доникъде на частта, а с три минути до сирената тройка на Везенков направи задатъка двуцифрен и значително реши нещата.