Олимпиакос, с българския национал Александър Везенков в състава си, победи

...

Везенков с нов силен мач при победа на Олимпиакос

Олимпиакос, с българския национал Александър Везенков в състава си, победи гостуващия Промитеас с 89:77 (26:17, 16:13, 17:24, 30:23) в среща от 18-ия кръг в шампионата на Гърция по баскетбол за мъже. Успехът беше 17-и следващ за Везенков и съотборниците му, които остават водачи във краткотрайното класиране в шампионата, а Промитеас е на пето място с баланс 10-8.

Спортист номер 1 на България за 2022 година приключи с 12 точки, 4 битки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 20 минути като титуляр.

Олимпиакос поведе с 42:30 на почивката и макар че през второто полувреме се игра равностойно отборът стигнадо крайния триумф и остава непобеден в Гърция допълнително от 15 месеца от ноември 2021 година насам.

Алек Питърс приключи с 16 точки за триумфа, а Мустафа Фал добави 13 точки и 8 битки.

За Промитеас най-резултатен беше Джо Томасън с 19 точки.

В идващия кръг от локалното състезание Олимпиакос ще гостува на Панатинайкос на 19 март./ БТА