Олимпиакос победи Барселона с 63:59 в пети решителен мач от

...

Олимпиакос подпечата мястото си във Финалната четворка на Евролигата с успех над Барселона

Олимпиакос победи Барселона с 63:59 в пети съдбоносен мач от четвъртфиналната серия в Евролигата и завоюва серията с 3:2 победи.

По-рано същата вечер. Час по-късно " червено-белите " повториха достижението им.

Двубоят в зала " Палау Блауграна " в Барселона не бе от най-резултатните конфликти. Каталунците завоюваха първата четвърт с 12:9. Домакините поведоха с 9 точки при резултат 18:9, само че гръцкият отбор бе по-резултатен през втората част и понижи изоставането си на две точки на почивката - 25:27.

След паузата равенството в силите се резервира. Двата тима разменяха къси точкови серии. Възпитаниците на Георгиос Барцокас продължиха да топят пасива си и преди заключителните 10 минути от дуела възобновиха равенството за 40:40.

Играчите на Рожер Гримау започнаха финалната част с поредност от пет следващи пункта, само че гостите дадоха отговор със седем безответни точки, с цел да поведат за първи път в срещата. Шампионът на Гърция осъществя нови осем следващи точки и лиши от конспирация заключителните минути.

Във финалната четворка в Берлин Олимпиакос ще се изправи против настоящия първенец в конкуренцията с 3:0 победи.