Олимпиакос и Барселона завършиха при равенство 0-0 в мач от

...

"Олимпиакос" удържа "Барселона" в Пирея

" Олимпиакос " и " Барселона " приключиха при тъждество 0-0 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Срещата в Пирея, Гърция опълчи домакините, които нямаха точка до този миг на водача в 4-та група - " Барса ", който бе с цялостен актив от 9 точки.

" Каталунците " имаха предимство в играта през цялото време, само че чистите положения не изобилстваха. През първата част Луис Суарес и Лионел Меси сътвориха някои проблеми на Силвио Прото, само че белгийския вратар се оправи добре във всяка една обстановка.

Второто полувреме стартира с още по-сериозен напън на " Барселона ". " Олимпиакос " обаче бе добре спретнат в отбрана. Едно от най-чистите положения за гостите бе в 63-та минута, когато Луис Суарес реши да подава на Меси вместо да стреля, а аржентинецът прати топката настрана.

10 минути преди края Суарес излезе самичък против вратаря, само че прехвърлящият му удар приключи в напречната греда. До края Меси стреля от свободен удар и един път от игра, само че Силвио Прото избави и двата шута.

С този резултат " Барселона " събира 10 точки и е първи в група 4, а " Олимпиакос " е финален с 1. В другия мач от групата " Спортинг " и " Ювентус " приключиха 1-1, което оставя италианците втори със 7 точки, а тимът от Лисабон има 4.