Олимпиакос и Арис завършиха при равенство 1:1 в дербито на

...

Дузпа в края лиши Олимпиакос от победата над Арис

Олимпиакос и Арис приключиха при тъждество 1:1 в дербито на 23-ия кръг в гръцката Суперлига. Домакините откриха резултата в края на първото полувреме, само че гостите стигнаха до изравнително попадение малко преди края на дуела.

В 37-ата минута Рубен Семедо имаше отлична опция да осъществя, само че изстрелът му с глава мина около левия непряк дирек.

Минута по-късно гостите сътвориха също добра опция за гол. Факундо Бертолио засече от близко, след което Жозе Са прояви превъзходен инстикт и избави.

В 40-ата минута Олимпиакос откри резултата. Атанасиос Андруциос центрира в наказателното поле, където Костантинос Фортунис осъществя красиво в мрежата на Хулиан.

През втората част домакините владееха контрола на срещата. В 69-ата минута Матийо Валбуена стреля от директен свободен удар в горния десен ъгъл, само че Хулиан се намеси уверено, избивайки в ъглов удар.

В 80-ата минута Арис получи дузпа, откакто Жозе Са фаулира в наказателното поле Анастасиос Сидиропулос. Констас Митроглу застана зад топката и с изстрел в долния ляв ъгъл възвърне равенството.

До края на дуела Олимпиакос притисна противника си, само че отбраната пред Хулиан се оправи с заплахите и дуелът приключи без победител.

Въпреки равенството грандът от Атина остава на първата позиция с актив от 58 точки, с осем пред втория ПАОК. От своя страна Арис е трети и пропусна превъзходен късмет да измести градския си противник от второто място.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `