Стана ясно кога Олег Невзоров е влязъл в България
Олег Невзоров е влезнал в България на 16 юни, а чиновниците на Министерство на вътрешните работи са уведомили за това прокуратурата. Той е бил разпитан от служителите на реда и обезпечен за разпит на Варненска окръжна прокуратура. По-рано през днешния ден стана ясно, чесобственикът на " Корпорация КУБ ", построила противозаконния град в Баба Алино, община Варна, се е върнал у нас и даже се е срещнал в заведение със притежателите на парцели в комплекса.В момента пък Невзоров се намира на разпит в ОД на Министерство на вътрешните работи - Варна, написа " 24 часа ".
До момента на предаването му на прокуратурата украинският предприемач е бил под непрекъснатото наблюдаване на Министерство на вътрешните работи. Невзоров няма издадена заповед за задържане. Такава се желае от прокуратурата. Бизнесменът не е упрекнат в закононарушение, по тази причина и нямаше наложена възбрана да напуща страната.
За връщането на Невзоров у нас се разбра от обява във фейсбук на комплекса, носещ името " Форест клуб ". Те разгласиха и фотоси от заведение във Варна, където се сервира украинска храна. За противозаконния град стана ясно в края на май. Тогава се разбра, че постройките в комплекса са построени без нужните разрешителни. В началото на юни вътрешният министър Иван Демерджиев заяви, че Невзоров е напуснал България. Кметът на Варна Благомир Коцев пък сподели, че към този момент има първи заповеди за разрушение на част от постройките. Процедурата обаче може да се проточи с години, в случай че има обжалвания.
До момента на предаването му на прокуратурата украинският предприемач е бил под непрекъснатото наблюдаване на Министерство на вътрешните работи. Невзоров няма издадена заповед за задържане. Такава се желае от прокуратурата. Бизнесменът не е упрекнат в закононарушение, по тази причина и нямаше наложена възбрана да напуща страната.
За връщането на Невзоров у нас се разбра от обява във фейсбук на комплекса, носещ името " Форест клуб ". Те разгласиха и фотоси от заведение във Варна, където се сервира украинска храна. За противозаконния град стана ясно в края на май. Тогава се разбра, че постройките в комплекса са построени без нужните разрешителни. В началото на юни вътрешният министър Иван Демерджиев заяви, че Невзоров е напуснал България. Кметът на Варна Благомир Коцев пък сподели, че към този момент има първи заповеди за разрушение на част от постройките. Процедурата обаче може да се проточи с години, в случай че има обжалвания.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




