Окръжна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняем Ш.И., на 45 г., за

...
Окръжна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняем Ш.И., на 45 г., за
Коментари Харесай

Окръжната прокуратура привлече като обвиняем турски гражданин

Окръжна прокуратура-Пловдив притегли като обвинен Ш.И., на 45 година, за това, че на 07.08.2025 година в гр. Първомай, обл. Пловдив, без съответно позволение е държал за разпространяване високорискови наркотични субстанции синтетични канабиноиди – S-FLURO-ADB  и MDMB-4en-PINACA, с общо тегло 9980 грама и 17,89 грама алфа – пиролидинов алерофенон /а-PVP/, като общото количество на наркотичните субстанции е 9997,89 грама – закононарушение по член 354а, алинея 1 от Наказателния кодекс.

На 7 август 2025 година в гр. Първомай, обл. Пловдив, при профилирана полицейска интервенция на чиновници от Главна дирекция „ Национална полиция “ и отдел „ Криминална полиция “ при ОД на МВР-Пловдив, е бил арестуван Ш.И., турски жител, краткотрайно пребиваващ у нас.

Установено е, че малко преди този момент той получил пратка – два кашона, от офис на куриерска компания, които сложил в багажника на лек автомобил.

В кашоните са били открити найлонови пликове с жълтеникаво прахообразно вещество, което при полевия наркотест е реагирало на горепосочените синтетични канабиноиди с общо тегло 9997,89 грама и на обща стойност към 300 000 лв..

Те са били предопределени за разпространяване.

Обвиняемият е бил арестуван за период до 72 часа с разпореждане на наблюдаващия прокурор.

На 11 август 2025 година по искане на Окръжна прокуратура-Пловдив  съдът е взел мярка за неотклонение „ задържане под стража “ по отношение на него.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР