Окръжна прокуратура – Плевен внесе в съда обвинителен акт срещу

...
Окръжна прокуратура – Плевен внесе в съда обвинителен акт срещу
Коментари Харесай

Мъж отива на съд, обвиняват го, че убил пиян с шамар

Окръжна прокуратура – Плевен внесе в съда обвинителен акт против 25-годишен мъж, предизвикал гибел на съгражданин вследствие на нанесен пестник.

Обвинението против Красимир П. е за това, че на 28 декември 2016 година в Плевен, предизвикал гибел по несъобразителност на Емил Д., в резултат на съзнателно нанесена лека телесна щета, довела до гибел.

Емил Д. работел като педагог в учебно заведение. На 16 декември 2016 година бил в ресторант на тържествена вечеря, проведена от управлението на учебното заведение за всички чиновници. След среднощ, част от присъстващите на вечерята решили да посетят нощно заведение, като след тях тръгнал и потърпевшият във очевидно нетрезво положение. Около 1,55 часа сътрудниците му влезнали в дискотеката. Пострадалият не бил позволен от обвинения и още двама мъже на входа, които решили, че е доста пийнал. Тогава Емил Д. почнал да ги псува и наскърбява. Пострадалият се отправил към намиращия се наоколо павилион за дюнери и вървейки траял да наскърбява и насочва закани. Тогава обвиненият тръгнал след него, подразнен от арогантното му държание. Пред заведението за дюнери, обвиненият му блъснал пестник по лицето. При удара Емил Д. паднал на земята и си блъснал главата, след което изпаднал в безсъзнание. Пострадалият бил превозен до „ Спешно отделение” при УМБАЛ – Плевен, без забележими следи от пострадвания и в началото бил лекуван с диагноза алкохолна интоксикация. По-късно същия ден след обзор със скенер, било открито, че има тежка черепно-мозъчна контузия и бил настанен в поделение за интензивно лекуване. Въпреки извършеното лекуване на 28 декември 2016 година умрял.

Предстои насрочване на делото за разглеждане от съда.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР