Съдят рецидивист за отвличане на жена и дете в Благоевград
Окръжна прокуратура – Благоевград внесе за разглеждане в съда обвинителен акт против 33-годишния К.К. за похищение на жена и малолетно лице, осъществено при изискванията на рисков рецидив.
Обвиняемият К.К.е осъждан.Първите месеци след изтърпяване на последното му наложено наказване през месец декември 2023 година той имал връзка с М.Д. Не след дълго връзките посред им завършили.
На27 март тази година дамата вървяла по улица " Младост “ в град Благоевград. Неочаквано от движещ се зад нея таксимеров автомобил излязъл К.К. и се насочил към нея. Въпреки съпротивата й той съумял да я качи в колата, а след това и във трен.Против волята ѝ я отвел в град София.Там тя била открита от полицейските чиновници, а обвиненият се укрил, заради което бил разгласен за общодържавно търсене.
Седмица по-късно обвиненият проникнал през нощта в къщата, в която М.Д. живеела с децата си в град Благоевград. Заплашил дамата с нож и я предиздвикал да вземе дребното й дете и да тръгнат с него.
Тримата стигнали до столицата с трен. Свидетелка на противозаконното отнемане от независимост на М.Д. и 2-годишния й наследник подала сигнал на телефон за незабавни случаи 112.
Пристигналият на място полицейски аватопатрул установилсамоличносттана потърпевшата жена, само че причинителят на действието съумял да избяга. Няколко дни по-късно той бил арестуван в гр. Благоевград, при което направил опит да се самоубие, като нанесъл удар с нож в региона на шията си.
Окръжен съд - Благоевград е насрочилразпоредително съвещание по делото.




