Окончателно: Пеевски и Борисов вече няма да могат да влизат в парламента с колите си
Окончателно депутатите към този момент няма да могат да употребяват вътрешния двор на Партийния дом като вход за Народното събрание. Това значи, че на водача на Движение за права и свободи Делян Пеевски и на ръководителя на ГЕРБ Бойко Борисов ще им се наложи да влизат на работното си място като всички останали депутати – през формалните входове.
През последните години Пеевски и Борисов отиваха на работа, като влизаха с колите си във вътрешния двор, а оттова – в постройката на Партийния дом. Така двамата, за разлика от другите народни представители, освен избягваха инцидентни срещни с жители на улицата, само че и не минаваха инспекция преди да влязат в Народното събрание, тъй като такава има единствено на формалните входове.
Още преди две седмици ръководещите от " Прогресивна България " оповестиха желанието си вътрешният двор да спре да се употребява за вход с коли. " Има форсмажор, при който може да се постанова да бъде употребен (този вход -бел.ред.), само че общото схващане на управлението на Народното събрание е, че всички депутати би трябвало да бъдат равни и да влизат през едни и същи входове и да излизат през едни и същи изходи ", сподели тогава пред бТВ ръководителят на парламентарната група на " Прогресивна България " Петър Витанов.
Сега към този момент има и решение по този въпрос. До него се е стигнало след два председателски съвета. На първия, който се е провел предходната седмица, възбраната не била прокарана, тъй като гласовете били 3 на 3. Против били ГЕРБ, Движение за права и свободи и " Възраждане ", научи Mediapool. Тогава те обяснили, че до момента имало разбирането, че ръководителят на Народното събрание, заместниците му, както и шефовете на парламентарни групи могат да влизат с кола през вътрешния двор.
Тази седмица тематиката още веднъж била разисквана и по гледище на шефа на Народното събрание Михаела Доцова в последна сметка смяната е била призната. Източници на Mediapool описват, че един от причините, които наклонили везната в тази посока бил, че правилото за ръководител, зам.-председатели и шефове на групи е публично написано, само че за сметка на това във вътрешните правила на Народното събрание още отпреди тази легислатура е посочено, че депутатите би трябвало да влизат през формалните входове в постройките на Народното събрание, а вътрешният двор не е подобен.
По неофициална информация от това да влизат в Народното събрание през вътрешния двор с изключение на Пеевски и Борисов, са се възползвали още няколко народни представители, като измежду тях са Рая Назарян и Костадин Ангелов от ГЕРБ, както и ръководителят на " Възраждане " Костадин Костадинов.
Още преди две седмици, откакто защитата на Пеевски и Борисов от НСО бе свалена, водачът на Движение за права и свободи беше засечен да употребява един от формалните входове – този откъм " Дондуков ".
Миналата година митинг на " Продължаваме промяната " блокира входа към вътрешния двор на Народното събрание, с цел да не могат Пеевски и Борисов да влязат с колите си. Тогава до Народното събрание оградения от защита.
Борисов пък изясни пред публицисти, че нямало по какъв начин да върви пешком, и не можел всеки ден да върви " по 80 километра пешком ".
През последните години Пеевски и Борисов отиваха на работа, като влизаха с колите си във вътрешния двор, а оттова – в постройката на Партийния дом. Така двамата, за разлика от другите народни представители, освен избягваха инцидентни срещни с жители на улицата, само че и не минаваха инспекция преди да влязат в Народното събрание, тъй като такава има единствено на формалните входове.
Още преди две седмици ръководещите от " Прогресивна България " оповестиха желанието си вътрешният двор да спре да се употребява за вход с коли. " Има форсмажор, при който може да се постанова да бъде употребен (този вход -бел.ред.), само че общото схващане на управлението на Народното събрание е, че всички депутати би трябвало да бъдат равни и да влизат през едни и същи входове и да излизат през едни и същи изходи ", сподели тогава пред бТВ ръководителят на парламентарната група на " Прогресивна България " Петър Витанов.
Сега към този момент има и решение по този въпрос. До него се е стигнало след два председателски съвета. На първия, който се е провел предходната седмица, възбраната не била прокарана, тъй като гласовете били 3 на 3. Против били ГЕРБ, Движение за права и свободи и " Възраждане ", научи Mediapool. Тогава те обяснили, че до момента имало разбирането, че ръководителят на Народното събрание, заместниците му, както и шефовете на парламентарни групи могат да влизат с кола през вътрешния двор.
Тази седмица тематиката още веднъж била разисквана и по гледище на шефа на Народното събрание Михаела Доцова в последна сметка смяната е била призната. Източници на Mediapool описват, че един от причините, които наклонили везната в тази посока бил, че правилото за ръководител, зам.-председатели и шефове на групи е публично написано, само че за сметка на това във вътрешните правила на Народното събрание още отпреди тази легислатура е посочено, че депутатите би трябвало да влизат през формалните входове в постройките на Народното събрание, а вътрешният двор не е подобен.
По неофициална информация от това да влизат в Народното събрание през вътрешния двор с изключение на Пеевски и Борисов, са се възползвали още няколко народни представители, като измежду тях са Рая Назарян и Костадин Ангелов от ГЕРБ, както и ръководителят на " Възраждане " Костадин Костадинов.
Още преди две седмици, откакто защитата на Пеевски и Борисов от НСО бе свалена, водачът на Движение за права и свободи беше засечен да употребява един от формалните входове – този откъм " Дондуков ".
Миналата година митинг на " Продължаваме промяната " блокира входа към вътрешния двор на Народното събрание, с цел да не могат Пеевски и Борисов да влязат с колите си. Тогава до Народното събрание оградения от защита.
Борисов пък изясни пред публицисти, че нямало по какъв начин да върви пешком, и не можел всеки ден да върви " по 80 километра пешком ".
Източник: mediapool.bg
КОМЕНТАРИ




