Около десетина монахини демонстрираха уменията си в бойното изкуство кунг-фу

...
Около десетина монахини демонстрираха уменията си в бойното изкуство кунг-фу
Коментари Харесай

Непалските кунг-фу монахини отварят отново манастира си за обществеността

Около десетина монахини демонстрираха уменията си в бойното изкуство кунг-фу пред стотици хора, пристигнали да ги приветстват за дълго чаканото наново отваряне на манастира им в Непал, съобщи Ройтерс.

Това се случва пет години откакто манастирът " Друк Амитабха " беше заставен да затвори вратите си за обществеността поради пандемията от КОВИД-19.

Групата кунг-фу монахини на възраст от 17 до 30 години са членове на 1000-годишния жанр Друкпа, който им дава еднакъв статут с монасите и ги причислява към единствения женски медал в патриархалната будистка монашеска система.



Обикновено от монахините се чака да готвят и чистят и не им е разрешено да практикуват каквато и да е форма на бойно изкуство. Монахът Гялванг Друкпа, който се подрежда малко под Далай Лама в йерархията на тибетския будизъм, обаче взема решение да образова дамите на кунг-фу, с цел да усъвършенства тяхното здраве и духовно благоденствие.

Той открива манастира през 2009 година и в този момент в него членуват 300 души на възраст сред 6 и 54 години.

" Занимаваме се с кунг-фу, с цел да поддържаме психическата и физическата си форма, а задачата ни е да насърчаваме овластяването на дамите и равенството сред половете ", споделя Джигме Джангчуб Чосон, 23-годишна монахиня, родом от Ладак в Индия.



Монахините идват от Бутан, Индия и Непал и всички са подготвени в кунгфу - китайско бойно изкуство за самоотбрана и мощ.

" С увереността от кунгфу желая да оказа помощ на общността, на младите девойки да придобият лична мощ ", споделя 24-годишната монахиня Джигме Янгчен Гамо от Непал.

На уеб страницата на манастира се споделя, че комбинацията от тъждество сред половете, физическа мощ и почитание към всички живи същества съставлява завръщането на ордена към неговите " същински духовни корени ".

В предишното монахините са взели участие в продължителни експедиции пешком и с колело в Хималаите, с цел да събират средства за подкрепяне при бедствия, както и да предизвикват природосъобразния метод на живот.

Джигме Кончок Лхамо, 30-годишна монахиня от Индия, споделя, че желае да оказва помощ на другите, защото това е същността на тяхната вяра.


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР