Около 70 участници от всички университети в града събра лекоатлетическия

...

Резултати от студентските турнири за Купа 8 декември“

Около 70 участници от всички университети в града събра лекоатлетическия крос, който се организира на 11 ноември от 11.00 в морската градина, под летен спектакъл.

Жените бягаха по 1000 метра, а мъжете - 2000 м. В класирането при нежния пол преди всичко, с не огромна преднина пред другите състезателки, приключи шампионката от последните няколко издания Лора Колева от Икономически Университет с време 3,37 мин. Втора се класира участничката на ВВМУ „ Н. Г. Вапцаров “ Елмира Бенекова с време 3,48 мин. Бронзовият орден остана за Глория Павлова още веднъж от морско учебно заведение.
При мъжете първенецът от предходната година Светлин Николов също отбрани купата си в време 6,24 мин. Той е студент на Технически Университет – Варна. На второто място с време 6,31 мин, остана представителя на ВВМУ Павел Костадинов. Почетното трето място зае състезателя на Медицински Университет Стефан Михайлов, който избяга 2000 метра за 6,34 мин.

Както всяка година и тази на база самостоятелните резултати, се образува и отборно класиране за мъже и дами, също по този начин и сложно класиране сред университетите, както следва:

6.  Висше Училище по мениджмънт

В надпреварата по тенис на маса, част от „ Купа 8 декември “ присъединяване взеха към 40 състезатели. Турнирът беше екипен и самостоятелен и се състоя в Многофункционална спортна зала на ИУ – Варна, на 9 и 10 ноември 2017г.

3-то място – Габриела Чернева – ВВМУ „ Н. Й. Вапцаров “

Приключи и турнирът по Стрийтбол 3x3,част от програмата на „ Купа 8 декември “. Битката се организира в залата на " Медицински университет ". Участие взеха 7 тима при мъжете и два при дамите, като всеки университет имаше право да взе участие с по два тима. Ето и финалното класиране и спечелилите.
1. Икономически университет 1
2. Медицински Университет 1
3. Медицински университет 2
В женския шампионат на първо и второ място се класираха двата явили се тима на стопански Университет - Варна!

В боулинг шампионата тотална доминация имаха студентите на Медицински Университет – Варна, които завоюваха безапелационно с резултат от 946 точки за две игри. Състав на шампионския тим: Велизар Гайдарджиев, Емануела Тенчева, Георги Цонев, Александър Андреев, Никола Бъговски.
2. Второто място и сребърни медали отиват за студентите на ВВМУ „ Н. Й. Вапцаров “ с 768 точки.
3. Трето място за Висшето учебно заведение по мениджмънт с 703 т.

Днес в залата на Икономически Университет - Варна стартират надпреварата по волейбол за мъже и дами, а от 16.00 часа на стадиона на Технически Университет е футболния шампионат.

Церемонията по формалното награждаване на " Купа 8 декември " 2017 ще се състои на 18 ноември (събота) от 18:00 в Юнашки салон.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

Източник: petel.bg