Около 20:00 часа в понеделник Ига Швьонтек държеше трофея от

...
Около 20:00 часа в понеделник Ига Швьонтек държеше трофея от
Коментари Харесай

Швьонтек започна участие US Open само 12 часа след спечелената титла в Синсинати

Около 20:00 часа в понеделник Ига Швьонтек държеше трофея от шампионата по тенис в Синсинати, а към 8:00 часа във вторник тя към този момент се приготвяше за мачовете на смесени двойки на Откритото състезание на Съединени американски щати в Ню Йорк.

" Това беше най-екстремната обстановка и най-екстремният график, който съм имала след продобиване на купа. Час и половина след финала към този момент трябваше да сме на летището ", сподели полякинята, която сега е номер 2 в международната класация на УТА.

Това обаче не й сътвори проблеми. Швьонтек и Каспер Рууд завоюваха и двата си мача във вторник, с цел да си обезпечат място на полуфиналите на смесени двойки през днешния ден, където не престават битката за купата и за наградния фонд от 1 милион $.

" Всъщност е хубаво да имаш още една задача и да не се отпускаш, а в действителност да се съсредоточиш върху идващото вълнуващо нещо ", сподели тя за бързия поврат.

Рууд не беше толкоз спокоен във връзка с програмата на Швьонтек.

" Не мога да неистина. Бях малко обезпокоен " сподели той, гледайки по какъв начин полякинята продължава да напредва в Синсинати. Той отпадна от конкуренцията в първия кръг.

" Но тя беше тук, загрявайки в 10:00 часа. Поглеждам Ига и си споделям: " Това е увереност каквато в никакъв случай не съм виждал преди ", добави той, представен от АП.

След актуализирания формат тази година конкуренцията при смесените двойки стартира пет дни преди мачовете от главната скица на шампионата от Големия шлем.

Карлос Алкарас, първенец при мъжете на шампионата " Мастърс " в Синсинати, се сблъска с сходен сюжет в следобедния си мач на двойки с Ема Рdдукану. Испанецът отпадна на смесените двойки във вторник следобяд, само че Швьонтек и Рууд ще се върнат на корта в сряда.

Защитаващите купата си Андреа Вавасори и Сара Ерани победиха победителката на сингъл от " Уимбълдън " през 2022 година Елена Рибакина и финалиста на сингъл от Откритото състезание на Съединени американски щати през 2024-а Тейлър Фриц с 4:2, 4:2.

" Тактиката на двойки е доста значима. Те са невероятни тенисисти, всички знаем това, само че на двойки е значима и комбинацията сред двамата играчи. Ние се познаваме толкоз добре, играем много заедно ", сподели Вавасори.

Двукратната финалистка на двойки от Големия шлем Кейти МакНали и сътрудникът й Лоренцо Музети надвиха над двукратната шампионка на сингъл от Откритото състезание на Съединени американски щати Наоми Осака и полуфиналиста при мъжете от 2016-а Гаел Монфис с 5:3, 4:2, само че по-късно изгубиха от Швьонтек и Рууд с 1:4, 2:4.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР