Около 15 души били в пламналия автобус в Пловдив, пътничка: ...
Около 15-20 души били в рейс №4 от градския превоз, който се възпламени на бул. " Цар Борис Трети Обединител " по обяд през днешния ден. Както " Марица " към този момент писа, автобусът бил до Ректората на ПУ " Паисий Хилендарски ", когато от задната му част почнал да излиза гъст пушек.
" Бях в рейса. Първо седящите на последните седалки започнаха да викат " Спри! Спри! Пожар! Бягайте! Всички избягахме. Шофьорът реагира доста бързо, отвори вратите и отиде да ревизира какво се случва. Изплашихме се, видяхме, че изпод стартира да гори. Казахме му да бяга, само че първо отиде да си вземе документите, опита да гаси самичък ", описа пред Българска национална телевизия Александрета, пътувала в автобуса.
По думите й първо пристигнала една пожарна, след това втора и трета, като огнеборците се справили бързо с пламъците. " Неприятно е, само че водачът беше доста енергичен ", похвали го тя.
Самият водач - Рашид, показа, че не е имало индикации, че ще възникне пожар. " Изведнъж се възпламени, отворих им вратите на пътнциите и им споделих бързо да слизат. Пробвах да угася пламъците с пожарогасителя. Нормално е да се уплаша, защото има хора вътре ", разяснява той.
" Бях в рейса. Първо седящите на последните седалки започнаха да викат " Спри! Спри! Пожар! Бягайте! Всички избягахме. Шофьорът реагира доста бързо, отвори вратите и отиде да ревизира какво се случва. Изплашихме се, видяхме, че изпод стартира да гори. Казахме му да бяга, само че първо отиде да си вземе документите, опита да гаси самичък ", описа пред Българска национална телевизия Александрета, пътувала в автобуса.
По думите й първо пристигнала една пожарна, след това втора и трета, като огнеборците се справили бързо с пламъците. " Неприятно е, само че водачът беше доста енергичен ", похвали го тя.
Самият водач - Рашид, показа, че не е имало индикации, че ще възникне пожар. " Изведнъж се възпламени, отворих им вратите на пътнциите и им споделих бързо да слизат. Пробвах да угася пламъците с пожарогасителя. Нормално е да се уплаша, защото има хора вътре ", разяснява той.
Източник: marica.bg
КОМЕНТАРИ




