ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър вкарва 30 точки за

...

Гилгеус-Александър отбелязва 30 точки за 3 четвърти като Тъндър топ Джаз 134-120

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър вкарва 30 точки за три четвърти, а Оклахома Сити Тъндър победи Юта Джаз със 134-120 в понеделник вечерта.

Осман Диенг имаше връх за сезона от 18 точки при 6-за-7 пукотевица от пейката. Той игра в 13 мача този сезон и се движеше напред-назад сред Тъндър и филиала на G-лигата на тима, Оклахома Сити Блу.

Джош Гиди добави 12 точки, 10 битки и осем асистенции единствено за 24 минути, а Чет Холмгрен имаше 16 точки и осем битки за Тъндър, които завоюваха четири от пет, с цел да затвърдят второто си място в класирането на Западната конференция.

Кейонте Джордж, новобранец от Бейлър, означи най-хубавите 30 точки за сезона за Джаз. Колин Секстън имаше 20, а Симон Фонтекио добави рекордните за сезона 19. Джордан Кларксън, голмайстор номер 2 на Юта този сезон, имаше единствено осем точки при пукотевица 3 за 13.

Лидерът в резултата на Джаз Лаури Марканен отпадна за осми следващ мач с разтегнато ляво подколенно сухожилие. Юта падна до 3-5 без...