ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Лука Дончич се върна с 29

...

Дончич отбелязва 29 точки като Маверикс е най-добрият Тъндър със 119-110, за да изравни серията при 1-1

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Лука Дончич се върна с 29 точки, 10 битки и седем асистенции, с цел да помогне на Далас Маверикс да победят Оклахома Сити Тъндър 119-110 в четвъртък вечерта и даже полуфиналите на Западната конференция с по една победа.

Тъндър държеше Дончич до 19 точки при пукотевица 6 за 19 в мач 1. Той направи 11 от 21 полеви голове в игра 2.

P.J. Вашингтон добави 29 точки и 11 битки за Маверикс. Той означи приблизително 12,9 точки през постоянния сезон.

Кайри Ървинг добави девет точки и 11 асистенции за поставените под номер 5 Маверикс, които са домакини на мач 3 в събота.

Шай Гилгеус- Александър имаше 33 точки, 12 битки и осем асистенции, а Джейлън Уилямс добави 20 точки за Тъндър, които изгубиха за първи път след сезона и позволиха повече от 100 точки за първи път в шестте си плейофни мача.

Дончич направи първите си три удара и вкара осем точки през първите три минути, с цел да помогне на Далас да поведе рано с 13-2. Той вкара 16 точки при 6-за-8 пукотевица пре...