ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Чет Холмгрен вкара 35 точки и

...

Чет Холмгрен вкарва 35, грабва 14 борби и Тъндър победи Джаз със 119-107

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Чет Холмгрен вкара 35 точки и изравни връх в кариерата си с 14 битки, а Оклахома Сити Тъндър победи късите Юта Джаз 119-107 в сряда вечерта.

Шай Гилгеус-Александър вкара 20 от своите 31 точки през второто полувреме за Тъндър, които имат най-хубавия връх в Западната конференция с 48-20.

Александър стана 13-ият състезател в историята на НБА, отбелязал 30 точки или повече в 50 мача.

Колин Секстън имаше 25 точки за Юта, който игра без контузени играчи Лаури Марканен и Джордан Кларксън — двама от тримата най-хубави голмайстори на тима.

Оклахома Сити скочи до преднина от 22-11 след подаване и забивка от Джош Гиди към Холмгрен. Юта вкара 10 от идващите 12 точки, с цел да дръпне в границите на 24-21.

Холмгрен имаше девет точки и седем битки за осем минути, а Тъндър водеха с 31-25 след една четвърт.

Джазът надигра Оклахома Сити с 29-22 във втората четвърт дръпнете начело 54-53 на полувремето. Секстън поведе Юта с 13 точки.