Охраняваните от МВР лица вече няма да могат да ползват

...
Охраняваните от МВР лица вече няма да могат да ползват
Коментари Харесай

След скандала със зеленото Ламборгини: Охраняваните от МВР ще се возят само в служебни коли

Охраняваните от Министерство на вътрешните работи лица към този момент няма да могат да употребяват персоналните си коли. Това е записано в промени в наредбата с разпоредбите за защита. Проектът е качен за публично разискване на уеб страницата на силовото ведомство.

Новите текстове се появиха след абсурда със зеленото " Ламборгини ", ескортирано от полицейска патрулка по автомагистрала " Тракия ". Запис от случката се появи в обществените мрежи, а по-късно се разбра, че първокласната кола е карана от млад мъж, на който е обезпечена защита поради отправена към него опасност.
Само служебни без надписи
Случаят със зеленото " Ламборгини " за следващ път повдигна доста въпроси за това по какъв начин се реализира защитата на застрашени лица. Назад във времето от Министерство на вътрешните работи са признавали, че служителите на реда са принудени да обикалят по нощни заведения и кръчми с охраняваните лица.

Вътрешният министър Даниел Митов регистрира, че има пропуски в нормативната уредба и даде обещание промени. От оповестените нови текстове излиза наяве, че отсега нататък охраняваните ще се движат единствено с коли, които са " служебни, без надписи и емблеми на Министерство на вътрешните работи, като се разполагат в тях съгласно дадените инструкции на чиновниците, осъществяващи защитата ".

Още по тематиката:



Физическата защита ще е от цивилни чиновници, а тази на жилища – от униформени, се споделя още в наредбата.
Декларирам
Освен това самият охраняван към този момент ще се задължава да не кара личната си кола или да се движи с автомобил, друг от тези на Министерство на вътрешните работи. Това ще бъда направено с ремонти в наложителната декларация, която се подписва от всеки при назначение на защита. Министерство на вътрешните работи се пробва да реши казуса и с ходенето по заведения.

За задачата се оферират нови текстове. Един от тях гласи:

" Да не навестявам публични места, при които бих поставил/поставила в заплаха личния си живот и здраве ". Другото заричане е:

" По време на напредването ми, когато се постанова потреблението на моторно транспортно средство, ще се транспортирам единствено със служебни такива на Министерство на вътрешните работи, като се разполагам в тях, съгласно дадените инструкции на чиновниците, осъществяващи защитата ".

Още по тематиката:



Неприятна гледка
Новите правила са направени от работна група под управлението на зам.-министъра на вътрешните работи Тони Тодоров. Именно той бе първият от управлението на Министерство на вътрешните работи, коментирал историята със зеленото " Ламборгини ".

" Нелицеприятна на пръв взор панорама, само че това, което ще ви кажа, е, че сме осведомени със случая. По прокурорско разпореждане този автомобил се е наложило да бъде съпроводен, ескортиран до несъмнено място ", бяха думите му.

По-късно проверяващият уебсайт Bird.bg заяви, че защитата е назначена на двама млади мъже. Тя е поради дело за опасност за ликвидиране, което се води от районната прокуратура в Пловдив. Собственик на зеленото " Ламборгини " е с букви А.А. Освен него млад мъж с букви И.П., който пък имал алено " Ферари ". Заплахата към тях е била отправена от бащата на единия от двамата.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР