Дърво се разцепи и рухна в двора на Хуманитарната гимназия, чакало да бъде премахнато
Огромно дърво се е разцепило и е паднало в двора на Хуманитарната гимназия в Пловдив по време на мощната стихия, която мина през града в неделя. Инцидентът по знамение се е разминал без потърпевши, защото по това време под дървото не е имало хора.
Прочетете още
Дървото се намира в централната част на двора – място, което всекидневно е измежду най-оживените зони в учебното заведение. Макар сега дворът да е извънредно запустял поради ремонта на постройката, до наскоро точно под това дърво са играели десетки деца от началните класове. Мястото е измежду желаните кътове за междучасия и отдих на учениците, което прави случая още по-притеснителен. Ако дървото се беше пречупило по време на образователен ден преди започването на ремонтните действия, следствията можеха да бъдат съдбовни.
Ежедневно в постройката влизат десетки служащи, ангажирани с ремонтните действия. Освен тях в неремонтираното крило не престават да работят учители и управлението на двете образователни заведения, които употребяват базата.
Ситуацията е изключително тревожна и поради обстоятелството, че сега тече акцията за банкет на първокласници, като родители и деца също посещават учебното заведение за разнообразни административни действия.
След случая е почнало предпочитано окастряне и култивиране на короната на падналото дърво. Отчупената и рухнала част към този момент е разчистена от двора, само че случилото се слага на дневен ред въпроса за положението на останалата дървесна растителност в учебния парцел.
По информация на TrafficNews за всички дървета в двора са били издадени наставления за унищожаване поради компрометираното им положение. Въпреки това част от тях към момента се намират на територията на образователното заведение.
Прочетете още
Дървото се намира в централната част на двора – място, което всекидневно е измежду най-оживените зони в учебното заведение. Макар сега дворът да е извънредно запустял поради ремонта на постройката, до наскоро точно под това дърво са играели десетки деца от началните класове. Мястото е измежду желаните кътове за междучасия и отдих на учениците, което прави случая още по-притеснителен. Ако дървото се беше пречупило по време на образователен ден преди започването на ремонтните действия, следствията можеха да бъдат съдбовни.
Ежедневно в постройката влизат десетки служащи, ангажирани с ремонтните действия. Освен тях в неремонтираното крило не престават да работят учители и управлението на двете образователни заведения, които употребяват базата.
Ситуацията е изключително тревожна и поради обстоятелството, че сега тече акцията за банкет на първокласници, като родители и деца също посещават учебното заведение за разнообразни административни действия.
След случая е почнало предпочитано окастряне и култивиране на короната на падналото дърво. Отчупената и рухнала част към този момент е разчистена от двора, само че случилото се слага на дневен ред въпроса за положението на останалата дървесна растителност в учебния парцел.
По информация на TrafficNews за всички дървета в двора са били издадени наставления за унищожаване поради компрометираното им положение. Въпреки това част от тях към момента се намират на територията на образователното заведение.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




