Проблемите в Топлофикация София - има ли изход от ситуацията
Огромни задължения, амортизирана мрежа, без пари за вложения и поправки единствено при повреди. Така може да се опише положението на най-голямото столично общинско сдружение - " Топлофикация София ".
Председателят на Асоциацията на топлофикационните дружества Кремен Георгиев заяви в " България заран " , че би трябвало да се създадат вложения, а освен да се покриват задълженията.
По думите му размерът на риска столичани да останат на студено не е стеснителен: " По частен случай не трябва да се тормозим, че ще останем без парно , тъй като имало някаква повреда ".
" Топлофикация " е благосъстоятелност на общината и страната не би трябвало да има общо с този проблем. Единственият метод е да се помогнем през " Булгаргаз ", само че това не взема решение казуса. Голямата болежка на " Топлофикация София " е неналичието на вложения . Имаше доста години време да се направи това. Някой би трябвало да заплати задълженията и оптимално бързо да се създадат вложения, почти за към две години. Съоръженията би трябвало да стартират да работят и да се изплатят ", разяснява Георгиев за Bulgaria ON AIR .
Гостът уточни, че парите сега изгарят в котлите, които създават единствено топлинна сила и се чакат пари против нея.
Кремен Георгиев означи, че от към 1000 повреди на месец, ние чуваме единствено за една , която продължава по-дълго.
" Хубаво е през летния интервал да се отделят средства за слабите места в топлопреносната мрежа, където стават повреди. Да се направи по този начин, че трасе с прекомерно доста повреди, идната година да се подмени и да се прехвърлим на друго ", счита специалистът.
Георгиев е на мнение, че не е работещ разновидността за повишение в пъти цената за крайните консуматори , тъй като те няма да могат да си разрешат услугата.
По думите за " Топлофикация София " му няма значение какъв тип е държавното управление в страната.