Огромната сензация на АТР 250 турнира в Бризбейн е факт,

...

Няма да има сблъсък Григор - Надал: Томпсън спаси три мачбола и шокира Матадора в Бризбейн!

Огромната сензация на АТР 250 шампионата в Бризбейн е реалност, откакто домакинският представител Джордан Томпсън изигра несъмнено най-хубавия мач в кариерата си и повали Рафаел Надал, нанасяйки първо проваляне на Матадора след завръщането му Тура. Сблъсъкът от четвъртфиналната фаза на конкуренцията пък се трансформира в безспорна тенис епика, траяла невероятните 3 часа и 25 минути, при която международният номер 55 показва несклоняем дух и гладиаторски темперамент, с цел да избави три мачбола и да шокира 22-кратния " мейджър " първенец - 5:7 7:6(6) 6:3.

По този метод последният австралиец, останал в схемата, подпечата класирането си за полуфиналите в конкуренцията, където му следва в утрешния ден да се изправи против родната ни първа ракета Григор Димитров в спор за място на финала. Предстоящият двубой сред Томпсън и най-хубавия ни тенисист пък се явява едвам трети конфликт в съперничеството, като досега двамата си поделят по един триумф, а оптимистичното за българина се е това, че точно той победи при последната им битка, както и е доста по-отпочинал физически.