С почерпка и балони: Отпразнуваха рожден ден на огромна дупка в Благоевград
Огромна дупка в Благоевград се снабди с торта, балони и празнична декорация, откакто жители взеха решение да отбележат „ шестия ѝ месец “ уместно. Снимка от спонтанното празненство, публикувана в локални Фейсбук групи, бързо събра десетки реакции и мнения, а почерпката, по думите на очевидци, е била напълно действителна и налична за минувачите.
На фрагмента се вижда по какъв начин към необезопасен сектор от пътното платно е проведена същинска празнична украса– маса с торта и лакомства, цветни балони и надпис „ 6 месеца пътна дупка! Честит рожден ден! “. До „ рожденичката “ се издигат и сребърнибалони с цифрата 6, а украсата припомня детско празненство — с тази разлика, че мотивът е инфраструктурен.
Авторът на обявата иронично отбелязва, че градът постоянно е бил „ в крайник с времето “ и предлага сходни обекти да намерят място в културния календар, изключително около разискването на общинския бюджет за идната година. Според него изборът за „ най-хубава дупка “ би бил сложен, защото претендентите са доста и „ заслужили “.
Постът провокира вълна от хумористични реакции, оферти за годишнини на шахти и кръпки, както и хрумвания самодейността да стане национална. В мненията се появиха и шеговити апели други градове да заимстват концепцията.
Зад шегата обаче остава и познатият на водачите проблем, който е състоянието на част от уличната настилка и забавените поправки. А дали „ рожденичката “ ще дочака идващия си празник – предстои да разберем.




