Огромен пожар бушува безконтролно между селата Граничак и Дъбравка край

...
Огромен пожар бушува безконтролно между селата Граничак и Дъбравка край
Коментари Харесай

Огнен ад край Белоградчик! Кметът зове: Спасете домовете и гората!

Огромен пожар бушува безотговорно сред селата Граничак и Дъбравка край Белоградчик. Пламъците гълтам гори, поляни и към този момент пълзят рисково покрай домовете на хората. Кметът на общината Боян Минков насочи незабавен вик за помощ: трябват водоноски, доброволци и жива мощ СЕГА, с цел да бъде овладяна стихията!

Огънят се разраства със застрашителна скорост поради мощния вятър и високите температури. Застрашени са няколко обитаеми места, а гъстият пушек затруднява придвижването по пътищата. Диви животни, подплашени от пламъците, изскачат на шосето, създавайки спомагателна заплаха за водачите.

Екипите на пожарната и локалните хора се борят с всички сили, само че без спомагателна техника и доброволци рискът да бъдат изпепелени къщи и гори е голям.

Ако можете да помогнете – действайте!

Осигурете водоноски или техника за гасене. Присъединете се като доброволец. Споделете информацията, с цел да доближи до повече хора.

Ако пътувате в региона, движете се с извънредно внимание – пушек и животни на пътя основават сериозна конюнктура.

Не оставайте безучастни! Всеки човек, всеки литър вода и всяка ръка в този момент са скъпи. Да спасим гората и домовете дружно!

Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР