ОФК Локомотив (Мездра) стана победител в първото издание на Детския

...

Локомотив /Мездра/ спечели Детския футболен турнир „Мездра Къп“

ОФК Локомотив (Мездра) стана победител в първото издание на Детския футболен шампионат „ Мездра Къп “ за деца, родени след 01.01.2014 година На финала възпитаниците на треньора Владимир Найденов се постановиха над своите връстници от ПФК Ботев (Враца) с 3:2 и завоюваха трофея.
Организатори на спортната демонстрация, която е от програмата на 50-ите юбилейни Празници на културата „ Мездра-май “, бяха Община Мездра и ОФК Локомотив.
В дебютното издание шампионата взеха присъединяване осем клубни обединения: ОФК Локомотив (Мездра) - I тим - деца, родени след 01.01.2014 година (U10), ПФК Ботев (Враца), ПФК Монтана 1921 (Монтана), ФК Фортуна и ФК София Спорт (София), ДФК Видин (Видин), ОФК Правец (Правец) и ОФК Локомотив (Мездра) - II тим - деца, родени след 01.01.2013 година (U11). Тъй като в последния миг ФК Дунав (Лом) се отхвърли от присъединяване, в шампионата се включи ОФК Локомотив (Мездра) - II тим, който обаче взе участие отвън класирането.
Турнирът „ Мездра Къп “ се организира във формат „ Футбол 7 “. Осемте тима бяха разграничени в две предварителни групи, в които играха между тях по системата „ всеки против всеки “. Съгласно регламента, спечелилите в двете предварителни групи се класираха за финала, тимовете, заели второ място, играха за бронзовите медали, тимовете, заели трето място, играха за пето-шесто място, а тимовете, заели четвърто място, играха за седмо-осмо място в крайното класиране.
Срещите от шампионата бяха ръководени от врачанските рефери Бойчо Бойчев и Илиян Маринов.
ПФК Ботев (Враца) - ОФК Локомотив (Мездра) - II тим 0:4,
ОФК Правец (Правец) - ФК Фортуна (София) 1:4.
Класирането в предварителна група „ А “ оглави ОФК Локомотив (Мездра) - I тим с цялостен актив от 9 точки и голова разлика 14:1, следван от ФК София Спорт с 4 т. (8:6), ПФК Монтана 1921 с 4 т. (5:5) и ДФК Видин с 0 т. (2:17).
Начело в предварителна група „ Б “ се подреди ПФК Ботев (Враца), пред ФК Фортуна (София), ОФК Правец и ОФК Локомотив (Мездра) - II тим.
В оспорван мач на финала ОФК Локомотив (Мездра) - I тим се наложи над ПФК Ботев (Враца) с 3:2 (на полувремето 2:1) и завоюва шампионата. Голмайстори: за домакините - Калоян Петков, Павел Иванов и Кристиян Петков от дузпа, а за врачани - автогол и Павел Градинаров.
Съставът на спечелилите в първото издание на „ Мездра Къп “; Преслав Петров, Михаил Петров, Павел Иванов, Делян Шолев (кап.), Георги Дамянов, Амир Ел Амарти, Калоян Петков, Николай Митов, Кристиян Петков, Владимир Влаховски, Денислав Йочколовски, Александър Мариус, Георги Илиев, Цветан Тодоров, Валентин Нинов, Цветомир Иванов, Павел Василев, Михаил Андров и Славин Цветанов.
С бронзовите медали се окичи ФК Фортуна (София), който в дуела за III-IV място съкруши ФК София Спорт с 6:0. За V-VI място ОФК Правец победи ПФК Монтана 1921 с 4:1, а за VII-VIII място ОФК Локомотив (Мездра) - II тим се наложи над ДФК Видин с 3:0. В крайното класиране обаче седми са видинчани, защото вторият тим на ОФК Локомотив участваше отвън класирането.
Отборите, класирали се в призовата тройка, получиха купи, медали и грамоти, а тези, класирали се от четвърто до осмо място - медали и грамоти, обезпечени от Община Мездра. Наградите връчиха кметът на общината Иван Аспарухов и заместник-кметът Нели Минева.

Източник: bulnews.bg