Одеса е атакувана с , взривове отекват във всички райони

...
Одеса е атакувана с , взривове отекват във всички райони
Коментари Харесай

Масирана атака с дронове и взривове в цяла Одеса, обявиха въздушна тревога

Одеса е атакувана с, гърмежи отекват във всички региони на града, заяви кметът на града Геннадий Труханов в приложението Телеграм.

Русия - Украйна

Путин: Западът се опита да ни предизвика да използваме нуклеарно оръжие в УкрайнаВицепремиерът Зафиров: Спираме да харчим абсолютно пари за бежанците от УкрайнаЕС ще усили доста помощта си за Украйна, в случай че Тръмп не убеди Путин да подписа мир

Близо 20 дрона масирано нападат от акваторията на Черно море, осведомят локалните канали в приложението Телеграм.

 Нова среднощна офанзива с дронове по Одеса, има разрушени жилищни здания и ранени (снимки) Виж още Нова среднощна офанзива с дронове по Одеса, има разрушени жилищни здания и ранени (снимки)

Въздушната паника бе оповестена в 21:37 часа, като първите гърмежи се чуха в 21:47 ч., прибавя Българска телеграфна агенция.

Местните управляващи оповестяват за висока заплаха в целия град, като приканват всички жителите да се укриват в бомбоубежища до отбой от паниката.

Българите в Одеска област наброяват над 150 000 души и са трети по бройка съгласно формалното броене в Украйна през 2001 година В самия град Одеса живеят към 50-60 хиляди българи. Най-голямото плътно българско население е концентрирано в Болградски, Измаилски и Белгород-Днестровски регион.

Малко по-рано украинските въоръжени сили обявиха, че са блъснали през вчерашния ден командно звено за ръководство на безпилотни летателни апарати в съветската Курска област, заяви Ройтерс, представена от Българска телеграфна агенция.

Генералният щаб сподели в приложението " Teлеграм ", че звеното, където са основани оператори на разследващи и ударни дронове, се намира покрай село Тьоткино.

Руски военни блогъри обявиха през днешния ден, че силите на Киев се пробват да напреднат към селото.

Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР