Очаквано беше президентът да наложи вето. По този начин той

...
Очаквано беше президентът да наложи вето. По този начин той
Коментари Харесай

Социолог: Румен Радев е една по-умерена версия на "Възраждане"

Очаквано беше президентът да наложи несъгласие. По този метод той декларира позицията си такава, каквато е следвал постоянно. Тя е по-умерена от тази на държавното управление във връзка с изпращането на оръжия на Украйна. Това сподели в предаването " Денят онлайн " по Нова Нюз социологът Светлин Тачев във връзка решението на Румен Радев да наложи несъгласие върху изпращането на БТР-и в помощ на Украйна.

От друга страна държавното управление сподели, че това което ги държи дружно, е солидарността с Украйна и със западните сътрудници и по никакъв метод няма да разрешат на президента да ги спъне, добави Тачев.

По отношение на Украйна разделянето се вижда ясно. От едната страна имаме държавно управление, подкрепяно от " Продължаваме промяната – Демократична България ", ГЕРБ – Съюз на демократичните сили и Движение за права и свободи, които оповестиха твърда прозападна позиция, а от другата страна имаме ясна съпротива в лицето на " Възраждане " и на Българска социалистическа партия. При Българска социалистическа партия и " Възраждане " има нюанси, съобщи политическият анализатор.

По средата има едно празно пространство, има вакуум - там се пробва да се нарежда Радев. Той е една по-мека, по-умерена версия на " Възраждане ", уточни Светлин Тачев.

Това в известна степен плаши водача на " Възраждане ". В това лявопатриотично пространство започнаха да се появяват разнообразни играчи. За този електорат се бори и " Възраждане ". На това поле имаме доста играчи и не е ясно дали те ще стартират да се сплотяват между тях или ще се конкурират, разяснява Тачев.

По думите му в Движение за права и свободи също се случват забавни процеси.

Елитът в партията се подменя по две аргументи – вътрешнополитическа и външнополитическа. Външната евентуално е обвързвана с това, че почетният ръководител Ахмед Доган евентуално желае да откъсне Движение за права и свободи от въздействието на Турция. Делян Пеевски, като етнически българин, има опцията да отдръпне партията от Анкара, а във вътрешнополитически проект да обърне партията към нови обществени групи, в това число и към етнически българи. Целта е партията да възвърне позициите си като балансьор в политиката ни, счита политологът.

Според него, макар свадите в ръководещото болшинство, по нищо не наподобява, че държавното управление може да падне скоро.
Източник: novinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР