Военният министър не казва дали ще удължи престоя на US самолетите в София
Очакваме през днешния ден или във вторник от Съединени американски щати да постъпи нота с искане за удължение на престоя на американските военни самолети на летище „ Васил Левски “ в София. Това сподели министърът на защитата Димитър Стоянов по време на парламентарен надзор в отговор на въпрос от народния представител Георги Георгиев от „ Възраждане “ по отношение на това дали Министерството на защитата ще позволи удължение на периода на престой на американските самолети на летището в София.
Стоянов уточни, че при постъпване на такава нота ще бъде осъществен изчерпателен и изчерпателен разбор, оценка на риска и заканите и, според от резултатите от разбора, ще бъде спазена законовата процедура. Той добави, че народните представители ще получат информация за взетото решение, написа Българска телеграфна агенция.
Източник: breaking.bg
КОМЕНТАРИ




